Kraslava

26. října 2015 v 18:12 | Niki |  Lotyšsko
Kraslava je městečko přibližně patnáct kilometrů od běloruských hranic. Nemá více než tři a půl tisíce obyvatel a není moc živé. Na druhou stranu není se čemu divit, každý obyvatel Kraslavy ví, jak to tam chodí a na turisty nejsou moc zvědaví.

Není to tak, že by lidé byli nesdílní nebo zlí. Spíš je to tak, že ve městě chybí mladí lidé. A jak víme, tak staří lidé jsou většinou nepříjemní všude i u nás. Ovšem s lidmi, se kterými jsem se setkala a spolupracovali se mnou, nebyl žádný problém. Byli to lidé, kteří chtěli poznat nové lidi, pracovali na místech jako například cestovní agentura, informační centrum a muzeum. Velice příjemní, sdílní a hlavně na nich bylo poznat, že to provozují rádi, ale zkušeností moc nemají. Takové ty zkušenosti, které se můžete o své zemi naučit z vlastní zkušenosti nebo se dozvědět od známých či vyčíst někde na internetu, tak tyto dovednosti měli. Ale jednání s lidmi bylo jiné. A musím říct, že opravdu příjemné. Protože to nebyli lidé, kteří se jen něco nabiflovali, ale opravdu pracovníci, kteří chtěli ukázat světu svou kulturu, město, jazyk atd. S tím souvisí i ta jejich nezkušenost. Ne vždy se vyplatí být k lidem tak vtřícný. Ale my jsme na tom nebyli jinak, než oni. Mladí studenti, kteří vyjeli na zkušenou. Mohli jsme být rádi, že nám někdo pomáhá.

Paní, která fungovala v informačním centru, nás vzala jeden den do města a ukázala nám v něm úplně všechno, co bylo pro město typické. Díky ní jsme měli spoustu užitečných informací do našeho deníku. Sice mluvila jen rusky, ale s pomocí našich kolegů ze školy, kteří mluvili rusky, to byla potom hračka.

Celou dobu jsem tam samozřejmě pořizovala fotografie. Ty můžete najít na této adrese.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama