Proč si je nedávat

29. prosince 2015 v 15:57 | Niki |  Téma týdne
Svět je plný lidí. A podle mě se dají rozdělit na dva typy. Jeden typ lidí je ten, který je věčně nespokojený, potřebuje každou chvíli nějakou změnu a nikdy mu není nic po chuti. Tenhle typ lidí si dává každoročně předsevzetí typu: "Od Nového roku nekouřím." Pak stačí, aby druhého ledna vjeli po dovolené na silnici nebo aby se na ně šéf křivě usmál, a už sahají po cigaretě znovu.

Pak existuje druhý typ lidí, kteří jsou takzvaně normální. Moc normální taky nejsou, ale jsou natolik chytří, že si žádná novoroční předsevzetí nedávají. Je jim totiž jasné, jak by to na Nový rok dopadlo. Tuhle morální kocovinu s knedlíkem v krku nikdo z nás zažívat nechce. A tak to děláme fikaně. Přes celý rok si dáváme malá předsevzetí, malé cíle, které sice nikoho z okolí nenadchnou, ale my jsme schopni je plnit a je nám dobře. Nemusíme tak potom všem našim známým vysvětlovat, proč jsem ještě nezhubla těch deset kilo nebo proč mám stále ten samý tvar a barvu účesu. Tak tedy tento druhý typ lidí čeká typický fajnový Silvestr, vyřvané hlasivky, lehce otupělý pohled a nakonec čočka na zaplácnutí všeho, co jsme do žaludku předchozí noci nasázeli.

Jinak je ale dobré mít nějakou akci, věc, tradici zkrátka nazvěte si to, jak chcete, kterou rutině děláte o Silvestru a na Nový rok. Naše parta třeba každoročně peče venku burgery, které dělá už učiněný profesionál a taky tradičně sháníme po všech čertech dřevěné uhlí. Kdybyste tak viděli pohledy těch prodavačů, něco jako "spadl jsi z višně, teď v zimě uhlí pod gril?" A pak když je občas sníh, což už asi dva roky nebyl, je čas po půlnoci skočit na místní svah jen v podvlíkačkách a jak tomu my říkáme "plavat ve sněhu."

Tak bacha na Bacha a k tomu Silvestru vám přeju co nejmíň morálních dilemat
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 gitty93 | E-mail | 1. ledna 2016 v 22:56 | Reagovat

tak stačilo by uschovat uhlí v létě na zimu :)
jinak já mám tendenci těsně po půlnoci obtelefonovat celou rodinu, kolem je plno hluku já nikoho neslyším a křičím do telefonu, že je sice neslyším, ale že jim přeju všechno nejlepší do nového roku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama