Kříž pokořen

20. března 2016 v 21:22 | Niki |  Slovensko
Další odpočinkový den. Neděle byla ve znamenání nedělání. Hned po snídani jsme si proto zalezly zpět do postele a koukaly se jen na televizi. Ještě jsme si i na chvíli dáchly. Počasí nás dnes moc ven netáhlo, protože bylo celý den pod mrakem a vcelku zima. Jenže jak to tak bývá, prostě nás to nicnedělání přestalo bavit. Už včera jsme měly proto připravenou variantu b. A to výlet k cca deset kilometrů vzdálenému prameni Vajcovka. Tento pramen je znám pro obsah sirovodíku a má léčivé účinky.

Vyrazit jsme měly od železniční zastávky v Čadci po zelené turistické značce. Jenže ouha, zelená nebyla nikde k nalezení. Bloudily jsme proto dál a několikrát se ptaly na cestu. A pořád nic. I když se nás opět místní snažily navést, nešlo to. Chyběly na rozcestí i ukazatele. Nějaký vandal je strhl. Jelikož to nebyl výlet podle naší chuti, chtěly jsme to nakonec otočit. Ale říkala jsem si, že ne, že se podíváme ještě trochu dál. V tu jsem si vzpomněla na ten kříž, co se na něj díváme z okna terasy. Nebyl daleko.

Zaťaly jsme zuby a šly jsme za křížem. Těchto křížů je po celém Slovensku zřejmě hodně, protože zatím všude, kde jsem byla, nějaký kříž měli. Myslím, že ty kříže mají jako symboliku Slovenské republiky nebo možná kvůli tomu, že jsou to poctiví křesťané. Jak to ale je, jsem se nikde nedozvěděla, tak pokud to někdo víte, obohaťte můj mozek o novou vědomost v komentářích. Zase jsme šly do kopce. Jak jinak tady na Slovensku. Trochu jsme tím aspoň protáhly svaly a šlachy na zítra, kdy nás čeká Velká Rača. Na to se těším opravdu hodně a doufám, že bude lepší počasí, než dnes.

Vyškrábaly jsme se ke kříži. Okolo byly odpadky a vůbec i po cestě, okolo železnice jich bylo hafo. Tak jak mají opatrované a čisté město uvnitř, v okolí to už tak hezky nevypadá. Ale věřím, že v létě, když všechno roste, nejsou odpadky vidět. Ze shora byl výhled na město. Kdyby svítilo sluníčko, asi bych si říkala, že je to opravdu krása, ale při tomhle počasí, to bylo jen město.

Jsem však ráda, že jsme tam došly. Měly jsme tak hezčí odpoledne, bez válení se v posteli. A taky, když teď ráno vstanu z postele a uvidím ten kříž na kopci, budu mít pocit za dostiučinění, že jsem tam vylezla a viděla ten výhled do okolí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka | Web | 21. března 2016 v 20:24 | Reagovat

Super report.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama