Rajec z Rajeckých Teplic?

23. března 2016 v 22:44 | Niki |  Slovensko
S přibývajícími problémy v Česku a ve světě je skoro smutné, že tady na Slovensku žije všechno svým nepozměněným životem. Ale jak někdo říká, oblasti pod horami jsou tvrdé a neúprosné kraje a každý se snaží tak, jak umí. Proč o tom mluvím. Dneska jsem navštívila Rajecké Teplice. Na první pohled ve všech brožurkách nabízí kolonádu, pití minerální vody z fontánek nebo koupele v místních lázních. Jenže jak jsem nakonec zjistila, Rajecké Teplice jsou malinkaté městečko plné ubytovacích kapacit. Kromě náměstí, které je nově zrekonstruované a jednoho domu Aphrodite, nemůže jít o lázeňské město. Dům Aphrodite sice nabízí wellness, spa i lázeňské procedury placené pojišťovnou, ale zdaleka to ení jako například u nás v Karlových nebo Mariánských lázních. Pokud však navštívíte Rajecké Teplice kvůli lázním, připravte si 10 euro za hodinu plavání v místním bazénu nebo 10 euro za pití místní vody. Více určitě najdete i na internetu.

Fotky mám jako vždy nahrané v Galerii. Ale nebojte se, to ještě není konec. Spíše jsem chtěla říci, že nemůžete dát jen a jen na můj dojem. Proto jsou tady fotky, které vyšly krásně. Ve městečku je nádherné jezírko, na kterém se někdo pořádně vyřádil. Udělal na něm mostky, zasadil vedle krásné stromy, postavil zde ostrůvek a na něm dobře vypadající restauraci. Teď na jaře, ještě v tom počasí, co dnes bylo, vypadá všechno tak nějak smutně. Věřím ale, že v létě nebo vůbec přes sezónu tu musí být krásně. Je pravda, že na chvíli tu bylo krásně i dnes. A to, když k nám doplula ta nádherná labuť. Stála kousíček od nás a upravovala si svoje peří. Pak se narovnala a ukázala se ve vší parádě. Je to opravdu mocné a nádherné zvíře. O labutích se říká, že jsou s jedním partnerem schopni žít celý život a když jeden z nich umře, tak ten druhý to nevydrží a raději umře také. Je to sice smutné, ale i kouzelné. Tahle labuť měla naštěstí svého labuťáka. To mě povzbudilo a vykouzlilo úsměv na tváři.

Nezatracuji tohle město ani náhodou. Nabízí kromě lázeňství i krásné procházky do okolních skal. Pro cyklisty je tady v létě ráj. Není kilometr, aby nemuseli zastavit a podívat se na nějakou zajímavost. V okolí se nachází proto golfové hřiště. Památníky slavných slovenských osobností, známy slovenský betlém v Rajeckej Lesné. Ještě by se určitě našlo i více zajímavostí, jen hledat. Z tohoto krátkého výletu (jak se to vezme, cesta sem a zpět trvala dohromady 4 hodiny) mám dobré vzpomínky. Paní v infocentru byla super. I přesto, že jsme nevylezly na místní vyhlídkové místo, tak jsem si návštěvu užila. Nejvíce se mi líbil místní hotel s pomalovanou fasádou. To bylo opravdu okouzlující. Před domem stála Sněhurka se sedmi trpaslíky. Což bylo docela vtipné. Jo a kdyby jste chtěli vědět, odkud je minerálka Rajec, kterou koupíte v jakémkoli obchodě u nás, tak je z obce Rajec. Je to pravda, prostě chuť patentovaná přírodou.

Kdybych se sem v létě vrátila, chtěla bych navštívit i ten dům Aphrodite a zažít tak poprvé v životě péči v luxusu o moje zdraví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joina | Web | 24. března 2016 v 7:52 | Reagovat

Je to už deset let co jsem Rajecké Teplice navštívila jako rodinnou dovolenou. A moc se mi tam líbilo.
To jezírko si pamatuji a jako malá jsem tam vyfocená :) Ale koukám, že se to tam za tu dobu trošku změnilo ikdyž jsme to neprošli všechno...
Téda na ten golf bych se ráda koukla :)

2 Niki | E-mail | Web | 24. března 2016 v 10:47 | Reagovat

[1]: Je nejvyšší čas, jet tam znovu. :) Alespoň si oprášíte svoje vzpomínky. :) A třeba si zahrajete i golf ;)

3 Natálie | Web | 24. března 2016 v 19:29 | Reagovat

tam jsem snad ani nebyla.. ale hodně jsi mě tím navnadila.. :)

4 dadainka | Web | 24. března 2016 v 22:28 | Reagovat

Také bych se podívala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama