Duben 2016

Nikdy není dost snů

19. dubna 2016 v 18:56 | Niki |  Téma týdne
Toto téma bude trošku jiné, ale okolo snů se motat budu.

Už jste někdy zažili pocit, že se máte skvěle. Byli jste přesně na místě, kde jste chtěli být. Všude okolo byly věci, které jste tam chtěli mít. Nikdo vás nenaštval. Vaše nálada byla naprosto příjemná, klidná a vypadala, jako by s ní nikdo nemohl hnout. Užívali jste si sluníčka, které svítilo a nebe bylo úplně bez mráčků. Měli jste pocit, že můžete létat, jste ohební a zvládnete cokoli.

Tak tyhle sny mívám taky. Ráno se probudím a zjistím, že realita je někde úplně jinde. Musím přiznat, že svůj mozek miluju. Přesně kvůli těmto snům. Když je mi nejvíc špatně, zasáhne moje podvědomí a naservíruje mi klidné spaní.

Ráno se sice zase musím vrátit do reality s vyzváněním budíku, ale moje tělo v noci díky stresu nezestárlo. Kdybych tak uměla navodit tyhle sny, spala bych pořád. Je pravda, že už tak dost spím, zvláště když je teď to jaro a apríl si s námi hraje, jak jen to jde. Ach jo, už aby tohle těžké období bylo pryč a zase bylo krásné léto. Takové, co bude trvat dlouhá léta.

Leták

19. dubna 2016 v 18:41 | Niki |  Lotyšsko
Ahojky, tak tu máme skoro konec mého vzdělání a k tomu mám hotové i propagační materiály. Takže hleďte na můj leták a piště do zpráv, jak se vám to líbí. :) Pááá


Zažij to!

5. dubna 2016 v 0:06 | Niki |  Téma týdne
Já vím, že už se budu asi opakovat. Jenže tohle téma týdne mi úplně nahrává. Nejlepší na celém světě je prostě cestování a každý by to měl jednou poznat. Jak se říká jiný kraj, jiný mrav. Platí to, jen co přejdete patou k sousedům. Přesvědčila jsem se o tom už hodněkrát, ale teď, při cestě na Slovensko, to bylo nejvíc znát. Chápu, že nejsou finance, není čas nebo je veliký strach z neznáma. Já sama jsem v podstatě taky srab. Moc ráda bych cestovala, ale vím, že na to nejsou finance a tak cestuju, jen když to jde, přes fondy evropské unie nebo sama, ale to není tak živelné. Je tu jistě i jazyková bariéra. Samozřejmě, že umím anglicky, ale ne na tak vysokou úroveň, abych rozuměla i zkomolené angličtině. Všude na světě to chodí jinak. S prací, ubytováním, školstvím i zdravotnictvím. Ale víte co? Musí se do toho skočit po hlavě. Když jsem přijela ze Slovenska, byla jsem ráda, že jsem viděla všechny, které mám ráda. Ale už druhý den ráno jsem se probudila a bylo mi líto, že jsem zase doma. Už bych zase vyrazila.

Tím se dostávám k tomu, co jsem chtěla všem představit. Země se dá také procestovat za pár kaček, ale jak se říká, musíte na to mít koule. A tak jedna slečna, které se přezdívá Restless Child, minulý rok vyhrála soutěž o projetí kusu světa za co nejméně financí. Samozřejmě, že tato slečna má i svůj blog a určitě, když zadáte její jméno do nějakého vyhledávače, najde vám to přesně to, co hledáte. Ale proto to úplně neříkám.

Na facebooku se mi ukazují různé události, které nadchází a jednou z nich je Lowcost Travel: Jak projet Evropu za pár kaček? Tahle událost bude již 28. dubna k vidění v Praze. Určitě si ji najděte na facebooku a zajděte tam. Dozvíte se spoustu zajímavých informací, a když vás to třeba nedonutí zavřít hned kufry a vyletět vzhůru k dobrodružství, třeba vám to ukáže jinou cestu nebo minimálně poznáte něco nového. Takže neváhejte ani vteřinu a zabukujte místa. Vstup je dobrovolný, stejně jako celá akce.